O Fundacji.

Fundacja została powołana, aby wspierać rozwój motosportu w Polsce i działać na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa na drogach.

Wspieranie i promowanie motosportu

.

Działamy na rzecz popularyzacji i upowszechniania motosportu w społeczeństwie poprzez organizowanie wydarzeń sportowych, zawodów, szkoleń i spotkań ze sportowcami ze świata sportów motorowych. Liczymy, że dzięki naszym działaniom zostaną odkryte talenty wśród młodych ludzi, którzy w przyszłości będą brylować na arenach motosportu, a pozostali odkryją w sobie pasję do tej dyscypliny i będą ją rozwijać. Chcemy pokazać społeczeństwu, że uprawianie motosportu możliwe jest dla odbiorców w każdym wieku i w różnej kondycji dostosowując dyscyplinę i rodzaj pojazdu do swoich możliwości kondycyjnych i finansowych. Pasję do motosportu charakteryzuje wielopokoleniowość, która fantastycznie buduje więzy międzypokoleniowe – dlatego nasze działaniami obejmujemy osoby w różnym wieku, jeśli tylko interesuje ich coś co ma co najmniej dwa koła i napęd.  Ma być atrakcyjnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Promowanie bezpieczeństwa na drogach

.

Pomagamy kierowcom doskonalić swoje umiejętności za kierownicą i promować kulturalną i bezpieczną jazdę, a także uświadamiać pieszych jak unikać zagrożeń na drodze. Tworzymy warunki do spotkań i dialogu między różnymi grupami użytkowników dróg, aby budować relację wzajemnego szacunku i rozumienia kwestii bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po drogach publicznych z perspektywy swojej i innych.  Organizujemy szkolenia z jazdy w trudnych warunkach, kampanie społeczne nt. unikania zagrożeń na drodze, akcje profilaktyczne przeciwko zjawisku alkoholu za kierownicą, warsztaty z udzielania pomocy ofiarom wypadków, pokazy wypadków drogowych z komentarzem fachowców i inne.

Jesteśmy otwarci na współpracę z wszystkimi tymi, którzy mają podobne cele. Zapraszamy do kontaktu!