Rozpoczynamy cykl „Śladami Roberta Kubicy – Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa”

12 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się zawody kartingowe otwierające cykl „Śladami Roberta Kubicy – Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa”.

Plac przed sądecką „Samochodówką” zamienił się w wielki  tor wyścigowy, na którym rywalizację podjęły drużyny ze szkół średnich z Nowego Sącza, Limanowej i Krakowa: z Zespołu Szkół Samochodowych z Nowego Sącza, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Limanowej i Zespołu Szkół Mechanicznych z Krakowa. Każda drużyna zgodnie z regulaminem wystawiła pięciu zawodników.

Samochodówkę reprezentowali: Adam Szyszka z klasy 2 fm Kacper Gumulak i Grzegorz Stasianek z klasy II B oraz  Łukasz Myjak i Kamil Kulig  z klasy IIA .

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, natomiast laureaci I-III miejsca w klasyfikacji indywidualnej oraz I miejsca w klasyfikacji zespołowej  otrzymali statuetki. Nagrody wręczył Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych pan Andrzej Góra.

Wyniki Zawodów:

Rywalizacja indywidualna:

1 miejsce: Adrian Dziurdzia z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie

2 miejsce: Adam Szyszka z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu

3 miejsce: Adrian Sędzik z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krakowie

Rywalizacja drużynowa:

W klasyfikacji zespołowej przyznano nagrodę tylko za 1 miejsce otrzymała ją drużyna sądeckiej „Samochodówki”.

W ramach turnieju kartingowego „Śladami Roberta Kubicy – Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa” zawodnicy ponownie będą rywalizować na torach w Krakowie i w Limanowej.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.