Drogi bez promili - II edycja

W niedzielę 2 czerwca na rynku w Tuchowie odbyła się pierwsza tegoroczna odsłona akcji „Drogi bez promili – II edycja” przy okazji XIV Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego oraz Dnia Dziecka z Kogutkiem. Mieszkańcy Tuchowa i okolic oraz goście z innych stron mieli okazję skorzystać z bogatego programu profilaktyki alkoholowej w kontekście ruchu drogowego – tak ważnym  tematem w zbliżającym się okresie wakacyjnym.  W programie znalazły się m.in.: symulator dachowania, slalom w alkogoglach, sfilmowane doświadczenie porównujące jazdę na trzeźwo i po alkoholu, prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców, alkometr, ulotki z informacjami nt. oddziaływania alkoholu na organizm ludzki z uwzględnieniem czasu spożycia i czasu potrzebnego do wytrzeźwienia, pierwsza pomoc, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego.

Akcja jest organizowana przez naszą Fundację we współpracy z Powiatem Tarnowskim, tarnowską i krakowską policją oraz lokalnymi samorządami w postaci cyklu wydarzeń z darmowym wstępem dla mieszkańców organizowanych równolegle do dużych imprez plenerowych przewidzianych do realizacji w okolicach wakacji 2019 r. Następna odsłona planowana jest na 9 czerwca w Krakowie.

Partner Fundacja PZU

logo-fundacja-pzu