Drogi bez promili

Akcja odbywa się w formie trzech jednodniowych happeningów z darmowym wstępem dla mieszkańców organizowanych równolegle do dużych imprez plenerowych przewidzianych do realizacji w okresie wakacji 2018 r:

- 7 lipca – Zakrzów, „10-lecie Klubu HDK-PCK przy OSP Zakrzów”,
- 22 lipca – Isep, „Dni Wikliny”,
- 26 sierpnia – Zakliczyn, „Dożynki Powiatu Tarnowskiego”.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod i narzędzi (m.in. symulatory nauki bezpiecznej jazdy i zagrożeń na drodze, alkogogle, sfilmowane doświadczenie porównujące jazdę na trzeźwo i po alkoholu, prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców) możliwe jest skuteczne dotarcie do świadomości odbiorców i przedstawienie im omawianej tematyki w przystępny i interesujący dla nich sposób.

Wśród osób uczestniczących w naszych szkoleniach są darmowo rozdawane alkotestery – jednorazowe testery trzeźwości, aby uczestnicy mogli z nich skorzystać w sytuacji konieczności przebadania się na alkohol i dawać wokół siebie przykład bycia odpowiedzialnym kierowcą.

Ponadto w trakcie kampanii uczestnicy będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykle przydatnymi każdemu kierowcy poradami, m.in. z:

- zasadami udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych,

- pokazem sprzętu policyjnego,

- z technikami powstrzymywania pijanego kierowcy i przepisami prawa w tej materii.

Partner - Fundacja PZU